سیتریکس (XenApp & XenDesktop)

سیتریکس (XenApp & XenDesktop)

 

Citrix XenApp محصولی است که  گسترش یافته میزبان دسکتاپ مایکروسافت  است (که قبلا به عنوان سرویس های ترمینال) شناخته شده است و جلسات دسکتاپ و برنامه های کاربردی را از طریق پروتکل Citrix HDX گسترش می دهد.

سرویس XenApp و XenDesktop به بخش های فناوری اطلاعات از راه دور اجازه می دهد تا به طور مرکزی برنامه های کاربردی ویندوز و محاسبات منابع را در مرکز داده ایمن مدیریت کنند. کاربران می توانند از برنامه های Citrix XenApp & XenDesktop از هر کجا و از سرویس گیرندگان غیر ویندوزی استفاده کنند.

یک محیط XenApp شامل سه بخش است:

  • یک سیستم عامل چند نفره: مایکروسافت ویندوز سرور با قابلیت Remote Desktop Session Host اجازه می دهد تا چندین کاربر به طور مستقل دسترسی به یک سرور داشته باشند. کاربران می توانند به برنامه های کاربردی Citrix XenApp و یا دسکتاپ های مبتنی بر جلسه متصل شوند.
  • نرم افزار : XenApp XenApp برنامه های Remote Desktop Services و دسکتاپ را به دستگاه های کلاینت از طریق پروتکل HDX گسترش می دهد. HDX از قابلیت نمایش صفحه امکان نمایش از راه دور، هدایت چندرسانه ای، هدایت USB و انواع دیگر قابلیت ها، بسته به دستگاه کلاینت، را فراهم می کند.
  • دستگاه های کلاینت: برنامه های کاربردی و جلسات Citrix XenApp را می توان با دستگاه های پایه با استفاده از یک کلاینت نرم افزار به نام گیرنده Citrix دسترسی پیدا کرد. گیرنده برای مجموعه ای بسیار وسیع از دستگاه ها و سیستم عامل ها موجود است.

نسخه های Citrix XenApp

نسخه های پیشین Citrix XenApp با اسامی MetaFrame، MetaFrame XP، MetaFrame Presentation Server و Presentation Server در بازار وجود داشتند. MetaFrame در سال ۱۹۹۸ و WinFrame، در سال ۱۹۹۵ عرضه شد. این محصول نام فعلی خود را در سال ۲۰۰۸ پس از به دست آوردن Citrix از XenSource دریافت کرد.

امروزه چندین نسخه Citrix XenApp ، هر کدام با ویژگی ها و قیمت های مختلف در دسترس وجود دارد. نام نسخه ها شامل Citrix XenApp Fundamentals، XenApp Advanced، XenApp Enterprise و XenApp Platinum است.

Citrix XenApp چه کار می کند؟

دلایل مختلفی برای سازمان وجود دارد که XenApp را به کار می گیرند، از جمله:

  • امنیت: برنامه های Citrix XenApp در مرکز داده ها زندگی می کنند، جایی که IT می تواند از آنها بهتر محافظت کند. از آنجا که برنامه های کاربردی در نقطه پایانی زندگی نمی کنند، زمانی که یک دستگاه از دست رفته یا دزدیده شود، هیچ داده ای در معرض خطر نیست.
  • پشتیبانی از کارکنان از راه دور و موبایل: IT می تواند برنامه های Citrix XenApp را به طور مرکزی مدیریت کند، حتی زمانی که کاربران در محل های مختلفی در بیرون از سازمان هستند.
  • PC تازه و ارتقاء سیستم عامل: کاربران می توانند همچنان به دسترسی به برنامه های کاربردی Citrix XenApp خود دسترسی پیدا کنند، زمانی که آنها کامپیوتر های جدید یا مهاجرت های سیستم عامل دارند. قبلا، IT مجبور بود که برنامه ها را به هر دستگاه جدید به روزرسانی مجدد کند.

Citrix XenApp & XenDesktop در حالی که هزینه های IT را کاهش می دهد، دسترسی راه دور امن را برای کارمندان فراهم می کند. فقط Citrix یک برنامه مجازی کامل و راه حل دسکتاپ برای با تمام نیازهای کسب و کار شما را فراهم می کند. به کارکنان آزادی برای کار کردن از هر نقطه همراه با کاهش هزینه ها را در بر دارد.  ارائه ویندوز، لینوکس و برنامه های کاربردی وب و یا دسکتاپ مجازی کامل از هرفضای  ابری عمومی، یا در محل سکونت و در یک فضای کاری جدید دیجیتال امکانی است که Citrix‌ آن را به بهترین شکل برای شما فراهم میکند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *